Antep Çarşı Pazar Hakkında

Lezzetini doğasından alan yaklaşık 300’e yakın yöresel ürün çeşitlerimizle, Antep Pazarı Mutfağı, Antep Pazarı Aktarı, Antep Pazarı Kuruyemiş ve Kuru Meyve, Süper Gıdalar, Glutensiz Ürünler ve Köy Yapımı bir çok özel ürünümüzle her daim yenilenerek sizlerleyiz.

Bu benzersiz Anadolu lezzetlerinin, yerinde “en güzel” olduğunu biliyoruz. Aileden gelen, yıllar boyunca süren süt işletmeciliği tecrübesini, yöresel lezzet ve tatları keşfetme arzusuyla yaptığımız seyahatlerdeki deneyimlerimizle birleştirdik. Vardığımız duraklarda iki soru vardı hep aklımızda; Buraya özgü hangi lezzetler var?, Bu lezzeti burada en iyi kim yapar? Böylece “İzmir tulum peynirinin en güzelini, Gaziantep biber salçasının en doğalının, Ayvalık taş baskı zeytinyağının kendine has tadının zevkine vardık.

​Atadan, dededen aktarılan teknik ve reçetelerle, bölgesinin ürettiği meyvesi, sütü, etiyle, coğrafi işaretinin parmak izini taşıyan bu tatların, bu toprağın yerel üretici emeğiyle korunması ve devam etmesinin öneminin farkındayız. Yöresel lezzetlerin aslının korunması ve yerel üreticilerin emeklerinin layık olduğu değeri görmesi, Anadolu’nun gastronomik kültürünün kaybolmadan, bozulmadan aktarılmasının değerine inanıyoruz.